Time To Get Moving

Dear one, it is time to change your narrative.  During this next shift, you are being challenged with seeing yourself and others in a light much different than any other time in your life.  Words of effacement, derogatory phrases internally and to others as well as messages of pain and suppression are no longer needed on your Earth plane.  Instead of tearing down…now is the time to start building – time to begin building your future, what you want to manifest, how you choose to see your fellow human beings.

These things cannot be done with negative words and thoughts.  Please remember, this is not a call to eliminate any negative emotions and/or feelings (those come and go) but, to change the way you interact with each other.  Peace and love is attainable when you make the conscious effort to move along that path. ~ Creator

Advertisement

8 thoughts on “Time To Get Moving

 1. Mor Alev says:

  Reblogged this on Mor Alev and commented:
  Hareketlenme Zamanı
  Sevgili, hikâyeyi anlatma şeklinizi değiştirmenin vakti geldi. Bu yeni geçişte, kendinizi ve diğerlerini hayatınızdaki diğer zamanlardan çok daha farklı bir ışıkta görmeye teşvik ediliyorsunuz. İçinizde ve dışınızda yıkıcı sözlere, onur kırıcı, küçümseyici ifadelere, acı ve/veya baskıcı mesajlara artık yeryüzü aleminizde ihtiyaç kalmamıştır. Yıkmak yerine… şimdi inşa etmeye başlamanın zamanıdır – geleceğinizi, yaratıma sokmayı istediklerinizi, aynı gezegeni paylaştığınız insanları nasıl görmeyi seçtiğinizi.
  Bu şeyler negatif sözcükler ve düşüncelerle yapılamaz. Lütfen hatırlayın, bu, negatif duygu ve/veya hisleri elemeniz için bir çağrı değildir (onlar gelir ve giderler) ancak, birbirinizle etkileşim yolunuzu değiştirmeniz için bir çağrıdır.
  Huzur ve barış, o yolda ilerlemek için bilinçli çaba verdiğiniz zaman ulaşılabilir. – Yaratan

 2. Peggy says:

  ❄❄❄

 3. […] By Andelei – December 1, 2018 0 1 Share on Facebook Tweet on Twitter NOVEMBER 27, 2018 […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s