Vulnerability As An Asset

Today you are being invited to embrace your authenticity and transparency.  In the coming months, these two things will become very important in ways you have not realized yet.  Allowing the world and those around you to see who you really are without masks, pretenses or ‘acting’ may very well determine your learning and growth over the next few months.  This does not mean you will be having “TMI moments” every day, however, it does mean releasing the need to hide behind other things for protection.  Your vulnerability is becoming an asset.  As you step into your new self, always know you are safe, protected and loved. ~ Creator

Advertisement

13 thoughts on “Vulnerability As An Asset

 1. […] via Vulnerability As An Asset — The Creator Writings […]

 2. […] via Vulnerability As An Asset […]

 3. You know, last time Ibreathed this deep I gotthatsamemessage. Thanks for the timely reup 😘

 4. Lisa C says:

  Love this. Thank you 💜

 5. Mor Alev says:

  Reblogged this on Mor Alev and commented:
  Değerli bir nitelik olarak kırılganlık
  Bugün özgünlüğünüzü ve şeffaflığınızı kucaklamaya çağrılıyorsunuz. Önümüzdeki aylarda, bu iki şey henüz farkına varamadığınız şekillerde çok önemli hale gelecek. Gerçekte kim olduğunuzu maskeler, oyunlar ve rol oynamalar yapmadan etrafınızdakilerin ve dünyanın görmesine izin vermeniz önümüzdeki birkaç ay boyunca öğrenmenizi ve gelişiminizi oldukça etkin bir şekilde belirleyebilir.
  Bu, her gün çok fazla bilgiyi idrak edeceğiniz anlamına gelmiyor, bunun anlamı korunma için başka şeylerin arkasına saklanma ihtiyacını salıvermenizdir.
  Kırılganlığınız değerli bir nitelik, bir erdem haline geliyor. Yeni benliğinize adım atarken, her zaman bilin ki, güvendesiniz, korunuyor ve seviliyorsunuz. – Yaratan

 6. gaya577 says:

  Bátran vállalom sebezhetőségemet az őszinteségem miatt, mert lehetőséget kapok arra, mire kell odafigyelnem megnyilvánulásaim során, és azt szerettel megoldom.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s